Grupy wiekowe

• Zajęcia dla Przedszkolakow
• Szkoła Podstawowa
• Dla Gimnazjalistów
• Przed Maturą
• Przygotowanie do FCE
• Zajęcia dla Seniorów
• Konwersacje
• Angielski przez SKYPE'a

Serdecznie zapraszamy
na lekcje Języka Angielskiego.
Niezależnie od Twojego wieku
oraz poziomu zaawansowania,
nauka w AnnEnglishSchool
przyniesie efekty
których oczekujesz.

 

 

Metodologia

Do tej pory nie wynaleziono jednej uniwersalnej metody nauki języka dla wszystkich. Pamiętając o tym, że nauka będzie skuteczniejsza, jeśli sprawi  Ci przyjemność i opierając się na wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu, dostosowujemy metody do umiejętności i potrzeb uczniów.
Stosujemy metody, które pozwalają na szybsze i  pewniejsze osiągnięcie celu. Stawiamy na pewność i swobodę w posługiwaniu się językiem obcym.  Oprócz tradycyjnych metod stosujemy także te, których dostarczają nam nowoczesne technologie.

- Metoda NATURALNA- wykorzystywana jest głównie do nauczania angielskiego najmłodszych. Zajęcia  prowadzone są wyłącznie w języku angielskim. Dzieci uczą się języka w taki sam sposób jak uczą się języka ojczystego czyli w sposób naturalny i niewymuszony. Nauczyciel posługuje się prostym i naturalnym językiem, mówiąc o tym co się dzieje w danej chwili. Jego gesty i mimika ułatwiają zrozumienie. Każdą wypowiedź może przedstawić na wiele różnych sposobów. Metoda ta zakłada, że dzieci zaczną reagować w danej sytuacji. Nie wymaga się od nich od razu mówienia.
Metoda ta jest wspierana dodatkowymi materiałami, które wykorzystywane są przez rodziców w domu- piosenki, filmiki, gry, zabawy.

- Metoda REAGOWANIA CIAŁEM - nauczyciel wydaje polecenia w języku angielskim, a ich wykonanie demonstruje samodzielnie, a później angażowane są dzieci.
Metoda ta wymaga połączenia pracy obu półkul mózgu, tak aby uaktywnić jednocześnie mowę i ruch fizyczny. Metoda ta cieszy się dużym uznaniem, dzięki wykorzystaniu różnych przedmiotów dla stworzenia kontekstu sytuacyjnego.
Stosowanie tej metody ułatwia dzieciom zapamiętywanie słów i zwrotów przy pomocy kojarzenia ich z ruchem i muzyką.

- Metoda AUDIOWIZUALNA - wykorzystuje liczne materiały audiowizualne: filmy, komiksy, gry, pomoce Play me & Learn. Uczeń jest zanurzany w nauczanym języku obcym. To daje mu możliwość naturalnego nabywania kompetencji językowych.

- Metoda KOMUNIKACYJNA - wykorzystywana głównie poczas konwersacji. Zakłada, że język to narzędzie komunikacji. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Nauczany materiał językowy ma odniesienie do konkretnych sytuacji. Ćwiczenia wykonywane są tak, by uwzględniać wiek, potrzeby i zainteresowania uczniów. Czytane są dialogi z podziałem na role, jak w prawdziwej komunikacji, przez co studenci nabierają przekonania, że język służy załatwieniu konkretnych spraw w otaczającym ich świecie.

- Metoda KOGNITYWNA – podkreśla, że język ma charakter twórczy. Posługiwanie się językiem nie jest nawykowe, lecz innowacyjne. Metoda ta ma na celu wykształcenia takiej kompetencji językowej, dzięki której można rozumieć i samodzielnie tworzyć nieskończenie wiele poprawnych zdań w języku obcym. Błąd traktowany jest tu jako czynnik naturalny, ponieważ jest to sygnał, że proces nauczania zachodzi. Ćwiczenia oparte są na zasadzie, że pewna określona liczba reguł gramatycznych pozwala generować dowolną liczbę nowych, poprawnych zdań.

- Metoda WILKA - zajęcia z wykorzystaniem tej metody trwają 90 minut, mogą uczestniczyć w nich cztery osoby, a każda z nich ma wypowiedzieć ok.300 zdań. Pozostałe osoby mają wskazywać na błędy popełnione w trakcie mówienia i je korygować.

- Metoda TRANSLACYJNO-GRAMATYCZNA - głównie dla gimnazjalistów i licealistów. Polega na analizie struktur gramatycznych i tłumaczeniach.

Skontaktuj się z nami
Telefon: 510 55 80 83
Email: kontakt@annenglish.pl

Lokalizacja

Tychy / Makołowiec
Osiedle Akacjowe
pokaż na mapie

Pomoc w ramach 1% podatku dla Patryczka i Adasia


Wszystkich chętnych pomóc prosimy o przekazanie 1% podatku na rehabilitację synów chorych na wrodzoną dystrofię mięśniową.
Dane do PIT:
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%:
20207 Sączewski Adam
więcej informacji
lub
7796 Sączewski Patryk Piotr
więcej informacji
DZIĘKUJEMY!!!
Strona Głowna O Szkole Metodologia Grupy Cennik Promocje Kontakt © 2011 AnnEnglishSchool.